05453) 7-27-31

Відзначається з 1997 року на честь підписаної 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар міжнародної конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів.
Відповідно до Рамсарської конвенції, стороною якої є і Україна, під водно-болотними угіддями розуміють “райони маршів, боліт, драговин, торфовищ чи водойм – природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких під час відпливу не перевищує 6 метрів”.
Водно-болотні угіддя є надзвичайно важливим середовищем для збереження біорізноманіття, особливо в умовах наступу людини на природу (близько двох третин видів рослин і тварин зараз пов’язані саме з водно-болотними угіддями), гідрологічним, кліматичним та екологічним регулятором. Крім того, водно-болотні угіддя мають велике соціально-культурне, рекреаційне значення.
Водно-болотні угіддя Сумщини
Напевно не всі знають, що на півночі Сумщини є заповідна територія, яка входить до переліку водно-болотних угідь (ВБУ) міжнародного значення «Рамсарських угідь». Вона розташована в долині ріки Десна, поблизу кордону України з Російською Федерацією. Максимальна висота над рівнем моря цієї місцини становить 130 метрів, а її площа – 4270 га.
Адміністративно ВБУ розташоване в межах Середино-Будського району Сумської області . Угіддя знаходиться за 45 кілометрів на захід від міста Середина-Буда (Сумської області та за 17 км на північ від м. Новгород-Сіверський Чернігівської області. Водно-болотне угіддя обмежене з півночі державним кордоном, із заходу – правим корінним берегом Десни, зі сходу – боровою терасою Десни. Угіддя являє собою широку заплаву р. Десна з численними старицями, заплавними озерами з розвинутою прибережно-водною рослинністю, торфовими болотами і луками, невеличкими ділянками заплавних лісів. Це забезпечує належні умови для відтворення місцевої водно-болотяної фітофауни, насамперед видів родин качині (Anatidae), чаплеві (Ardeidae) i пастушкові (Rallidae), а також іхтіофауни, зокрема рідкісного виду з родини осетрових – стерляді (Acipeser rutheus L.). Слід зазначити, що східна частина угіддя в межах Сумської області входить до складу Національно-природного парку «Деснянсько-Старогутський». Це одна з найбільш збережених ділянок долини р. Десна на території України. Саме угіддя знаходиться у межах зони помірної вологості.