05453) 7-27-31
Обрати сторінку

Волю українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців”

Євген Коновалець

Євген Коновалець став символом української державності, армії та соборності, як полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, член Стрілецької Ради, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму.

14 червня Україна відзначає 130-річчя з дня народження Голови проводу організації українських націоналістів.

Євген Михайлович Коновалець (1891 – 1938) – український військовий і політичний діяч, полковник Армії Української Національної Республіки, командир Січових Стрільців, перший голова Організації Українських Націоналістів (з 1929 р.), один з ідеологів українського націоналізму.

З початком Першої світової війни у 1914 р. мобілізований до австрійської армії, перебував у військовому полоні. У 1918 р. обраний командиром Січових Стрільців. Того ж року отримав від українського гетьмана Павла Скоропадського дозвіл на формування Окремого загону Січових Стрільців, пізніше приєднався до військ Директорії УНР.

У 1929 р. створює у Відні Організацію Українських Націоналістів (ОУН) – революційно-політичну організацію, діяльність якої ґрунтувалася на націоналістичній ідеології.

Наприкінці 1920-x — на початку 1930-х рр. Коновалець, організаційно зміцнивши УВО та ОУН, установив контакти з політичними колами Німеччини, Великої Британії, Литви, Іспанії, Італії та організував українські політично-інформаційні служби в багатьох політичних центрах Європи, залучив до співпраці з ОУН широкі кола української еміграції. Здійснив ряд заходів, внаслідок яких були створені осередки ОУН або споріднених організацій у Франції, Бельгії, Канаді, Маньчжурії. За його безпосередньою участю в Америці були засновані Громади українських стрільців, що поклали початок Організації Державного Відродження України в США й Українському Національному Об’єднанню в Канаді. З метою підготовки до майбутньої збройної боротьби за незалежність України за дорученням Коновальця було сформовано військовий штаб та укомплектовано школи з підготовки старшинських кадрів для української армії в Польщі, Чехо-Словаччині, Австрії

Вбитий у Роттердамі у 1938 р. за наказом Сталіна агентом радянського КДБ.

Тож будьмо гідними послідовниками Героя України, який пожертвував власним життям заради майбутнього наступних поколінь.