05453) 7-27-31
Обрати сторінку

Не книги створили розумних людей,

а розумні люди створили книжки. (Г.С. Сковорода)

      В бібліотеці ДПТНЗ «Реутинський ПАЛ» Вікторія СЛУЦЬКА організувала чергову зустріч з циклу “Духовні світочі України”, яка була присвячена Григорію Сковороді.

       Є постаті, що живуть поза часом. Є імена, що стали ототожнюватись з вершинними духовними прозріннями. Серед них – ім’я Григорія Сковороди, який, як це загально визнано, – є найцікавішою постаттю історії українського духу, одним з найбільших і найзагадковіших християнських філософів світу.

Григорій Сковорода— це втілення духу і мудрості України, його можна назвати нашим Першорозумом, учителем істини і духовного життя. Сковорода — реальна і містична фігура, праведна і мудра, він народний улюбленець, як і геніальний Тарас Шевченко. Григорій Сковорода якісно розвинув, підніс на один рівень з тогочасними західноєвропейськими зразками українську філософію, педагогіку, літературу. Йому судилася першість у багатьох сферах вітчизняної культури. Він перший з українських інтелектуалів і митців здобув всесвітню славу. Став першим байкарем і поетом-ліриком у нашій літературі. Його просвітницька діяльність сприяла відкриттю першого в Україні Харківського університету, а також залучила фольклор в українське письменство. Його філософські ідеї допомогли тисячам людей піднятися на вищий духовний ступінь розвитку, відкинути марнотні спокуси світу. Нарешті, Сковорода став одним з основоположників екзистенційної традиції у філософії й мистецтві.