05453) 7-27-31

Сьогодні стартує всесвітня акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернути увагу суспільства до проблеми, яка часто замовчується, толерується.

У насильства багато масок. Але будьмо чесними самі з собою! Обмеження свободи вибору не є проявом турботи, психологічний тиск – формою виховання чи прагненням загартувати характер, а побиття – доказом любові.  Заклик суспыльства до всіх – не сприймайте домашнє насильство як норму, не замовчуйте, не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога. Норма – це нульова толерантність до насильства, і це під силу кожному.

17 грудня 1999 року Генеральна асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем усунення насильства проти жінок. Саме цього в багатьох країнах відбуваються заходи, які повинні привернути увагу громадськості до цієї проблеми.

Насильство проти жінок − це «будь-який акт насильства за ознакою статі, що завдає або може завдати фізичної, сексуальної чи психологічної шкоди або страждання жінкам, включаючи погрози здійснення таких актів, примус чи свавільне обмеження свободи, незалежно від того, відбувається це в суспільному чи особистому житті» (за визначенням у статті 1, ухваленої ГА ООН Декларації про усунення насильства проти жінок).

Практичним психологом Ганною Тригубенко із здобувачами освіти був проведений круглий стіл, на якому були обговорені гострі питання, щодо усунення насильства проти жінок.