05453) 7-27-31
Обрати сторінку

Професія педагога – одна із тих, у якій емоційне вигорання та синдром «професійного вигорання» є найбільш поширеними. Дуже важливим є питання вивчення особливостей виникнення, розвитку, перебігу, а головне – запобігання виникненню синдрому «професійного вигорання». Саме тому в ДПТНЗ «Реутинський ПАЛ» практичним психологом Ганною ТРИГУБЕНКО  був проведений семінар-тренінг «Профілактика емоційного вигорання педагогів».

Психолог ознайомила учасників з такими поняттями як «стрес» та «емоційне вигорання», його основними причинами та симптомами, створення умов для психологічного розвантаження педагогів, надання інформації про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану педагогів. Цікавими були вправи «рівень щастя», «кошик сміття», «докучлива муха», «подорож на хмаринці», які сприяли емоційному розвантаженню колективу. Також за допомогою анкетування педагоги мали змогу виявити рівень емоційного виснаження.

    Адекватне відношення до роботи і відведення їй належного місця у житті – найкраща профілактика професійного вигорання. Нажаль ми не завжди маємо змогу робити тільки те, що нам подобається, що приносить радість. А робота без радості – пришвидшує вигорання в багато разів. Якщо ж користуватися настановою «Не можеш робити те, що любиш – навчись любити те, що робиш», то ніяке професійне вигорання нам не загрожуватиме!