05453) 7-27-31

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 04.08.2020 № 48 затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в гуртожитках в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

     Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 затверджено Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

     Керівник ЗВО, ЗФПО в межах компетенції має забезпечити виконання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (далі – заклад освіти) зазначених постанов. До початку навчального року необхідно визначити порядок відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших здобувачів освіти та працівників закладів освіти, створити умови для відокремлення (ізоляції) таких осіб у навчальних корпусах закладу та у гуртожитках, а також процедуру інформування відповідних органів системи охорони здоров’я (та батьків/ інших законних представників у випадку неповнолітньої особи) та консультування з ними і сімейними лікарями для прийняття узгодженого рішення щодо направлення здобувачів /працівників закладу освіти додому або (за наявності підстав) до закладу охорони здоров’я.

     У закладі освіти має бути визначена уповноважена(-і) особа(-и), яка знає порядок дій у випадку виявлення осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби, організовує їх здійснення та супровід і підтримку осіб з підозрою або підтвердженням випадку COVID-19 (далі – уповноважена особа закладу освіти). Інформація та контактні дані уповноваженої(-их) особи(осіб) закладу освіти мають бути доведені до відома здобувачів освіти та працівників закладу.

При відправленні на самоізоляцію здобувачів, включаючи іноземців та осіб без громадянства, необхідно з’ясувати, хто з них потребує допомоги у період самоізоляції та організувати забезпечення піклування для тих, хто не отримує допомоги у період самоізоляції з боку інших осіб, у тому числі шляхом звернення до соціальних служб.

І. Дії у разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання під час перебування у закладі освіти

У разі виявлення у здобувача освіти, який проживає у гуртожитку, ознак гострого респіраторного захворювання  (кашель, зайва слабкість), та/або підвищення температури тіла, необхідно направити його (її) до спеціально відведеного приміщення гуртожитку, де він (вона) підлягає ізоляції щонайменше до отримання консультації медичного працівника.

Представник гуртожитку, який взаємодіє зі здобувачем з ознаками гострого респіраторного захворювання, повинен постійно носити маску і дотримуватися дистанції та проінформувати коменданта гуртожитку та заступника з НВихР. Здобувач  освіти з ознаками гострого респіраторного захворювання та/або підвищення температури тіла, який проживає у гуртожитку, зобов’язаний негайно звернутися за медичною допомогою до сімейного лікаря, або викликати швидку допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19. Представник гуртожитку зобов’язаний проконтролювати, що здобувач освіти з ознаками гострого респіраторного захворювання звернувся за медичною допомогою. Якщо учень є неповнолітньою особою, то заклад освіти  в обов’язковому порядку інформує батьків/законних представників.

Сестра медична реєструє випадок про підозру на інфекційне захворювання в журналі реєстрації.

Уповноважена особа закладу освіти співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб.

Особи, що перебували у контакті зі здобувачем освіти, в якого лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не відвідують заклад освіти та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

III. Дії у разі захворювання викладача/працівника закладу освіти на COVID-19

Керівник закладу освіти повинен забезпечити недопуск викладачів/інших працівників закладу освіти з вираженими ознаками гострого респіраторного захворювання до закладу освіти.

Викладачі/інші працівники закладу освіти та особи, що перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID- 19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

Якщо ознаки гострого респіраторного захворювання та/або підвищення температури тіла у викладача/працівника закладу освіти з’явилися під час роботи, слід відправити його додому з рекомендаціями негайно звернутись за медичною допомогою або за потреби викликати швидку допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.

У приміщенні, де знаходився хворий викладач/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

  1. Дії у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача / викладача/ працівника закладу освіти

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:

– забезпечити недопуск здобувача/ викладача/ працівника закладу освіти з позитивним результатом тестування на SARS-CoV2 до закладу освіти;

– забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщень закладу освіти, гуртожитку тощо, де перебував здобувач/ викладач/ працівник з позитивним тестом;

– забезпечити направлення контактних осіб до сімейного лікаря для підтвердження відсутності у них SARS-CoV2;

– якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, керівник закладу освіти може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох груп, факультету або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одній чи кількох групах;

– організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання для груп, як перебувають на самоізоляції та/або переведені на дистанційне навчання;

– уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

  1. Інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 у закладі освіти

Переконайтеся, що здобувачам/викладачам/працівникам закладу освіти відомо, що ніхто не має відвідувати заклад, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.
Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 у здобувача/викладача/працівника закладу освіти повідомляти про це уповноважених осіб/адміністрацію.
Нагадуйте здобувачам, викладачам, працівникам закладу освіти, що COVID-19 становить велику загрозу, тож дуже важливо тримати дистанцію щонайменше 1,5 метри, носити маски, дотримуватись респіраторної гігієни, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.
Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.
Порадьте здобувачам, викладачам, працівникам закладу як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей: регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення.
Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

  1. Інформування Міністерства освіти і науки України

Звертаємо увагу, що у випадку захворювання учасників освітнього процесу, працівників закладів освіти, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МОН, на хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, необхідно терміново направляти повідомлення за формою 2/НС-1 Табеля термінових та строкових донесень Міністерства освіти і науки України з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності, затвердженого наказом МОН від 11.08.2020 № 1037, за підписом відповідного керівника на електронну адресу: bezpeka@mon. gov.ua.

За матеріалами листа Міністерства освіти і науки України
№1/9-493 від 31 серпня 2020 року