05453) 7-27-31

Щороку в третій четвер травня українці в Україні та за її межами святкують День вишиванки.

Свято започатковане у 2007 році студентами Чернівецького університету швидко знайшло підтримку серед українців усього світу. І якщо у перший рік його проведення вишиванки одягли студенти та викладачі вишу, то сьогодні День вишиванки – це свято українців у всьому світі, незалежно від країни, де вони живуть.

Цей день не регламентований жодним нормативно-правовим актом, він не передбачає обов’язкових заходів і, мабуть, саме у цьому полягає його унікальність. У цей день кожен, хто відчуває внутрішню потребу та свою причетність до України, просто вдягає вишиванку, незалежно від того, де перебуває. Але, водночас, такий вчинок має глибокий зміст, адже йдеться про ствердження своєї національної та громадянської позиції, культурну причетність та духовну свідомість.

Сподіваюся, що цьогоріч, одягнувши вишиванки ми об’єднаємо усю Україну в єдиний барвистий вишиваний орнамент, де кожен елемент доповнює один одного і жоден хрестик не є зайвим. Адже ніщо так не об’єднує українців у єдиний народ і не додає впевненості у власній силі,  як споконвічний символ нашої держави – вишиванка.